Jump to content

Julz82

Recommended Posts

  • Moderator Emeritus

Hello @Julz82,

How are you doing ?

2006 : 20mg Paxil+Bromazepam. 2008 : cold turkey of both. 2010 : Reinstatement 20mg Paxil + Bromazepam.

2014-June2017 : Switch from Bromazepam to Prazepam, slow taper to 0mg.

2018 to August 2019 : Paxil 20mg taper (3% every 15 days). 22 Aug 2019 updose to 10mg (was at 8.4mg).

25th Sept 2019 To April 2020 : found SA, holding at 10mg Paxil. 

April 2020 : Paxil 10mg to Prozac 7mg bridge. Details topic/21457

 

Current Supplements : magnesium citrate + fish oil

Current medication :

* 7pm Diazepam  : 0.85mg (15 Aug 2022) / 0.95 mg (24 April 2022) / 1mg Diazepam (since 29 Aug 2020)

* 8am Prozac : 6.16mg (25 oct 2022, feel awful, slight updose) / 6.08 mg (9 oct 2022) / 6.24mg (11 July 22) / 6.44mg (22 May 22) / 6.64mg (4 Nov 21) / 6.72mg (8 oct 21) / 6.8 mg (15 Sept 21)6.88mg (14 Aug 21)/ 6.92mg (23 Jun 21)

 

I am not a professional, I don't give medical advice. Discuss any decisions about your medical care with a knowledgeable medical practitioner.

Link to comment
  • 10 months later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Julz82

    34

  • Shep

    8

  • nz11

    7

  • apace41

    3

Top Posters In This Topic

On 4.06.2016 at 10:01, JanCarol said:

Hej Julz - 

 

Zauważyłem, że Twój podpis nie zawiera aktualnych dawek „wszystkich innych rzeczy”.

 

Wiem, że skupiasz się na benzo, ale musiałem wszystko przeczytać jeszcze raz, żeby zrozumieć, że nadal bierzesz także escytalopram, wenlafaksynę i diazapam. Proszę podać dawki w podpisie (wiem, to trudne, coś około 15 linijek - być może będziesz musiał przeprojektować, przepraszam za kłopot).

 

Tak mi bardzo przykro słyszeć, że jeszcze zmagasz się ze zmęczeniem #@*$.

 

Chciałbym mieć to cudowne przeczucie. Mogę tylko podzielić się tym, jak sobie radzę ze zmęczeniem (i nie jest to ładne, ponieważ NIE jestem na odstawieniu i nie byłem od prawie 20 lat – moje odstawienie miało miejsce podczas „zmian leków” i „skakania dawki” na początku mojej diagnozy to spowodowało, że „przerzuciłem się” na „dwubiegunowość”). Więc proszę, potraktujcie moją historię z przymrużeniem oka.

 

W czasach, kiedy byłem naćpany, straciłem jajniki i tarczycę. Być może mógłbym uratować ich oboje, ale byłem tak wyczerpany od leków, że po prostu poszedłem tam, gdzie naciskali lekarze. Usunęli moje rzeczy. Teraz moje nadnercza są poważnie przepracowane. Możesz spojrzeć na „zmęczenie nadnerczy”, ale w rzeczywistości jest ono rzadsze, niż chcą to pop-doktorzy. Możesz także rozważyć zbadanie tarczycy, ale zajrzyj tutaj – aby uzyskać więcej informacji na temat prawidłowego badania tarczycy:   http://survivingantidepressants.org/index.php?/topic/1593-thyroid-symptoms/   Większość lekarzy po prostu zbadaj TSH (który tak naprawdę jest hormonem przysadki mózgowej) bez patrzenia na pełny profil. To w najlepszym razie pobieżne.

 

Bardzo ciężko pracuję, aby stawić czoła mojemu zmęczeniu. Oczywiście, kiedy moje ciało mówi „odpocznij” i „odpocznij”, właśnie to robię. Mam też dużo zajęć pielęgnacyjnych - akupunktura, masaże, czas dla dziewczyn, tai chi, joga, kąpiele magnezowe.

 

Ale codziennie idę na 10-minutowy spacer. W tej chwili jestem w fazie przejściowej, ponieważ zajmuje to 20 minut. Ostatnie 10 minut, mężulek i ja wymieniamy sprinty 3 x 12 sekund. Zmuszając się do cięższej pracy, mam nadzieję zaradzić okropnemu zespołowi metabolicznemu, na który cierpię od lat zmęczenia.

 

WCIĄŻ JESTEM ZMĘCZONY, ale wierzę, że powoli, stopniowo buduję wytrzymałość.

 

Uważam, że leki te niezwykle obciążają nasz układ hormonalny. Rozmawiałam z moją przyjaciółką-lekarką (moja najlepsza przyjaciółka w Indianie jest lekarzem) na temat zmęczenia nadnerczy (ma chroniczne objawy boreliozy, ale nie ma przeciwciał na boreliozę) i rozmawiałyśmy o gruczołach. Widzisz, DHEA jest tutaj nielegalnym suplementem – prawdopodobnie ze względu na sportowców (można to uznać za „poprawiające wydajność” i jeśli Australia myśli o czymkolwiek poważnie, to o sporcie!), a mój lekarz przepisał mi żywieniowe dehormonalne nadnercza. TE były potwornie drogie i musiały zostać sprowadzone z Nowej Zelandii. Bla bla.

 

Więc wpadłem na pomysł, aby wziąć bydlęce nadnercza firmy iHerb i innych firm witaminowych. Będą tam niewielkie ilości DHEA, a także innych protohormonów. Biorę również pregnanolon, prekursor DHEA (brałam go przez rok, zanim dodałam gruczoły). Od tego czasu nie wyobrażam sobie życia bez gruczołów - nadnerczy, nerek, wątroby. Jem też wątróbki drobiowe tak często, jak tylko mogę (bez poczucia obrzydzenia – to około funta miesięcznie). Moja przyjaciółka-lekarka powiedziała: „Kiedyś uważałam, że gruczoły to przesada i niedorzeczność”, ale ona również powiedziała: „Teraz nie wyobrażam sobie, jak mogłabym bez nich żyć”.

 

PROSZĘ jednak zachować ostrożność – mogą one działać stymulująco na odstawienie. Jest to jeden ze sposobów na dostarczenie witamin z grupy B ze źródła śladowego, a nie tylko poprzez przyjmowanie witaminy.  

 

Lepiej byłoby to zrobić pod nadzorem jakiegoś lekarza. Jednakże moja lekarka nie zgadza się z tym, że stosuję gruczoły - poza tym, że widzi, że czuję się coraz lepiej - więc przestała się z tego powodu śmiać. Przynajmniej wie, że je biorę i uważa je za część mikstury, kiedy chce przeanalizować, jak sobie radzę.

 

Biorę także Ashwagandę i niedawno zacząłem stosować farmaceutycznie złożony inozytol (nie tylko suplement OTC). Zamierzam opublikować mój protokół i informacje tutaj:   http://survivingantidepressants.org/index.php?/topic/4908-inositol/   Jak zobaczysz z wątku, nie jest on dla wszystkich, podobnie jak ashwaganda:   http ://survivingantidepressants.org/index.php?/topic/4713-ashwagandha-herb-for-anxiety-stres-and-toksyczny-overload/

 

Zatem – HIT (trening o wysokiej intensywności) = 3 minuty tygodniowo szybkiego i intensywnego biegania

Plus regularne spacery w słońcu, joga i tai chi (1 zajęcia tygodniowo)

Plus adaptogenna ashwaganda, inozytol i gruczoły

i wątróbki drobiowe. Więcej informacji na temat spożywania witamin z grupy B w żywności można znaleźć w wątku dotyczącym metylacji.

 

i o tak: wyrównanie i prawidłowe stężenie tarczycy (nadal nad tym też pracuję)

 

Nadal jestem zmęczony, zmęczony i odczuwam ból, ale czuję się o wiele lepiej niż w zeszłym roku o tej porze.

 

Nie sugeruję, abyś wziął lub wypróbował którykolwiek z nich, ale być może wskaże ci to kierunek, w którym możesz się przyjrzeć (kiedy będziesz miał energię). Jak zawsze staraj się suplementować z dużą ostrożnością (ale o tym wiedziałeś, po prostu musiałem to powiedzieć) – tylko jedna zmiana na raz i małymi porcjami. Być może, jeśli przeanalizujesz niektóre z tych rzeczy, odkryjesz, że jedna z nich może być dla Ciebie odpowiednia lub przynajmniej popchnie Cię we właściwym kierunku.

 

Po latach zmęczenia – szturchnięcie jest równie dobre jak zmiana! 

 

Mam nadzieję, że dzisiaj zobaczysz słońce!

I'm sorry, what do you know about escitalopram, could you advise me? I have escilatopram reinstated (currently I have reduced it from 0.5 to 0.2 mg because I don't feel any improvement. Gastro symptoms, anhedonia, fragmented sleep. 0.2 mg doesn't work because I no longer have any side effects - night sweats. I don't know if I should stop taking it. Should I take more, e.g. 2.5 mg, thank you very much
When I took 5mg last year I was hyper active with little sleep and they wanted to put me on Seroqel or Pregabalin for sleep. I am very afraid of this drug. preferably 0 mg Regards

 

2022 escitalopram from July 25 2.5 mg, 5 mg, 10 mg August-December- 7.5 mg, 5 mg, (1 month) 2.5 mg - C/T 
WD
2023 Short reinstatement from WD date: 

escitalopram May 25-June 12 5 mg, 2.5 mg plus interrupted

Reinstatement 24 07.23 0.5mg escitalopram, 18.08.23 0.22 escitalopram, 07.09. 0.28
Now 0.30 mg escitalopram 

Last year 6 months on escitalopram, I was very agitated, hypomaniacal and with little need for sleep. 
Since July 2023 reinstated and reduced from 0.50 mg to 0.30 mg Lexapro - difficulty sleeping and lack of sleep, eye pain and IBS. Anhedonia. 

November 2023 - 0mg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use Privacy Policy